| Product Title | Precision 2.92mm SOLDERLESS Plug for .085 Cable |
| Is Customizable | yes |
| Is Featured | no |
| Is Visible | yes |
| Connector | 2.92mm |
| Gender | Plug / Male |
| Termination | Solderless |
| Geometry | Straight |
| Cable | RG405 (.086 S/R) |
| Source File | 2_92mm |
| Frequency Range | DC-40 GHz |
| Impedance | 50 Ohms |
| Durability | 250 CYCLES |
2 The Matchyns Rivenhall End, Witham, Essex CM8 3HA
Terms & Conditions Privacy Policy
"*" indicates required fields