| Product Title | Precision 2.92mm Bkhd Jack for .085 Cable |
| Is Customizable | yes |
| Is Featured | no |
| Is Visible | yes |
| Connector | 2.92mm |
| Gender | Jack / Female |
| Mounting | Bulkhead |
| Geometry | Straight |
| Cable | 0.085 |
| Source File | solderless |
| Frequency Range | DC-40 GHz |
| Impedance | 50 Ohms |
| Connector Durability | 500 Cycles Min. |
| Voltage Rating | 335 VRMS |
2 The Matchyns Rivenhall End, Witham, Essex CM8 3HA
Terms & Conditions Privacy Policy
"*" indicates required fields